top of page
חיפוש

הומאופתיה במצבי חרדה טורדנית כפייתית

הפרעה טורדנית כפייתית OCD היא מעגל אובססיבי המאופיין במחשבות אובססיביות אשר חוזרות ועולות ללא שליטה. כתוצאה מאותן מחשבות, הסובל ממנה מבצע שוב ושוב פעולות כפייתיות ממקום של אמונה בלתי הגיונית שרק אם יעשה את אותה הפעולה, המחשבה תיפסק. הסובלים מהחרדה חיים במעגל שממנו הם מתקשים מאד להתנתק. ביצוע הטקס מביא להקלה זמנית אך המחשבה הכפייתית חוזרת ונשנית.


"אני בחרדות נוראיות", אמרה וביקשה לקבוע פגישה בהקדם. "כל כך פוחדת שאני שוטפת ידיים שוב ושוב אחרי שאני נוגעת בכל דבר מזוהם. אני מנסה להימנע ולא לגעת בחפצים וידיות אבל זה בלתי אפשרי. אומרת לעצמי שאם לא אשטוף אותן וכולנו נהיה חולים זה יהיה באשמתי. מרגישה אחריות גדולה ולא מצליחה לסלק את המחשבה הפולשנית הזו. הדחף פנימי חזק, אני לא יכולה להתנגד לו ורק כשאני שוטפת ידיים כמו שצריך אני נרגעת".

"אני מבינה שמה שאני עושה הוא לא הגיוני, אבל זה לפחות מרגיע לי קצת את המצוקה. תמיד סבלתי מחרדות לבריאות אבל בשנים האחרונות המצב החמיר ואני חסרת אונים. מרגישה אשמה ובושה גדולים וכל החיים בבית משובשים. הגעתי להומאופתיה כי אני פוחדת לקחת תרופות שאהיה תלויה בהן כל החיים. אני רוצה לטפל בחרדה מהשורש".


החרדה היא קריאה של הגוף המביע קושי ומצוקה ומבקש מאיתנו לעצור, להקשיב לו ולטפל. הומאופתיה מטפלת בחרדה ובפעולות הכפייתיות מהשורש, מהסיבה ממנה האיזון הופר ועוזרת לגוף ולנפש לחזור לבריאות שלמה. המטופלת קיבלה הכנה הומאופתית המותאמת בדיוק עבורה, לאופייה, נסיבות חייה ולאופן ההתמודדות שלה עם החרדה. הרמדי עזרה להשיב את האיזון הפנימי והחזירה את הרוגע והשלווה לחיים. החרדה כבר לא ניהלה את חייה והיא חזרה לתפקוד מיטיב ובריא.


ישנן הכנות הומאופתיות היכולות לעזור לאנשים הסובלים מחרדה אובססיבית כאשר המאפיינים הייחודיים שלהם מתאימים.


הרמדי ARSENICUM מסייעת כשקיים פחד משמעותי ממחלות, חיידקים וזיהומים ורק שטיפת ידיים כפייתית, מרובה וקפדנית תעזור להרגיע את הפחד ולהחזיר לכאורה את תחושת השליטה. חוסר יכולת לסבול לכלוך או אי סדר, יכול להביא להימנעות ולחיים מוגבלים.


הרמדי LAC-CANINUM מתאימה כשקיימת אובססיה בתחושה שאדם מלוכלך ומה שיעזור להרגיע אותה לזמן קצר הוא שטיפת ידיים חוזרת ונשנית.


הומאופתיה הוליסטית, מטפלת במכלול הגוף והנפש באמצעות רמדי מותאמת אישית. מעוררת ומחזקת את כוחות הריפוי הפנימיים לפעול בצורה הרמונית ומאוזנת. היא עוזרת להרגיע את תחושת החרדה והאשמה ולצאת בהדרגה מהמעגל האינסופי של מחשבות - חרדה - התנהגות לחיים של תפקוד מלא ומספק.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.


אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-3031782
27 צפיות0 תגובות

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page