top of page
חיפוש

הומאופתיה במצבי לחץ, פאניקה וחרדה

החרדה היא מצב בו הגוף והנפש מגיבים בפחד גם ללא נוכחות סכנה ממשית. בזמן התקפי חרדה או פאניקה מתעורר פחד עוצמתי המלווה בדפיקות לב מואצות, זיעה, סחרחורת, רעידות וכאבי בטן. הסובל יכול לתאר פחד למות, לחטוף התקף לב או תחושה שהולך להשתגע וההפעלה המתמשכת של הפחד מחלישה את מערכת החיסון ומייצרת סימפטומים גופניים נוספים. ההתמודדות עם חרדה יכולה להיות מאתגרת, לעיתים היא צובעת את החוויה כולה כך שקשה לראות כיצד הדברים יסתדרו. הקול המאיים שלה חזק יותר ואנו חווים קושי לגייס את הקול הפנימי המרגיע שיעזור להתמודד עם הסיטואציה.


הוא הגיע אליי עם התקפי פאניקה חוזרים ותיאר: "בכל בוקר אני יוצא מהמושב ולוקח רכבת לעיר הגדולה. קשה לי המעבר הזה מהשקט וציוץ הציפורים לרעש וההמולה של העיר. רחובות סואנים, מגדלים והמוני אנשים ממהרים לעבודה. איך שאני יורד מהרכבת אני נתקף חרדה. התחושה היא של פחד, סכנה, קושי לנשום. מרגיש לחץ ומצוקה נוראית, רוצה לברוח משם כמה שיותר מהר. לאחרונה אני חווה לחץ ועומס נפשי, בטוח שיש קשר להתקפים האלו שאני מרגיש שהלכו והתגברו". עבורו הפאניקה היא חוויה מעוררת אימה, בלתי הגיונית וחסרת שליטה. לעיתים מתאפשר לו להימנע מהגורם המעורר אותה אך הוא חווה פגיעה משמעותית באיכות החיים.


אפשר לנסות להפחית את החרדה כשאנו מרגישים במצבי לחץ ומצוקה. תנו לגיטימציה לרגשות שלכם, זה בסדר להרגיש פחד, חרדה ודאגה. קחו מרווח לנשימה, נשימות עמוקות ואיטיות יעזרו לנו לאזן את הלחץ המצטבר ולתפקד טוב יותר. אפשר לעצור במהלך היום ולמצוא לעצמנו איים של שלווה. להאזין למוזיקה מרגיעה, לתרגל מדיטציה או יוגה תוך תשומת לב לתחושות הגוף. גם פעילות גופנית אירובית ויציאה לטבע כדי לנשום אוויר צח יעזרו לווסת את המתח, להרפות ולהירגע.


החרדה והסימפטומים המאפיינים אותה הם ביטוי לחוסר האיזון בו האדם נמצא. לכל חרדה יש טריגר, גורם שמפעיל אותה. כשנטפל בסיבה שהיא הגיעה, נוכל לרפא אותה והיא תשתחרר. הומאופתיה מטפלת במצבי פאניקה וחרדה מהשורש, מהמקום בו האיזון הופר. היא מעוררת את כוחות הריפוי הפנימיים ועוזרת לגוף לרפא את עצמו.


המטופל קיבל רמדי הומאופתית מותאמת אישית שעזרה לו לחזור לאיזון ובריאות שלמה. כשהריפוי הגיע ולא הייתה לחרדה סיבה להמשיך ולהיות נוכחת, הוא חווה שקט פנימי גם בעיר וחזר למצוא שלווה גדולה בחייו.


ישנן הכנות הומאופתיות היכולות להרגיע בזמן התרחשותם של התקפי חרדה אקוטיים, כאשר המאפיינים המתוארים מתאימים למצב שאנו מרגישים. הן מתאימות מינקות ועד שיבה טובה, לנשים בהריון וגם לחיות הבית שלנו.


הרמדי ACONITE מתאימה כשאנו חווים התקפי פאניקה וחרדה, סיוטים או בהלה המופיעים באופן עוצמתי ונגרמים מרעש פתאומי, כמו פיצוץ ואזעקה ויכולים לגרום לשוק ותחושת שיתוק.


הרמדי ARSENICUM תעזור כשאנו חווים התקפי חרדה המלווים בחוסר שקט גדול, פחד מהמוות, תחושת ייאוש, רצון לנוע ממקום למקום ויש לנו צורך גדול באנשים בקרבתנו. יכולים להיות כאבי בטן, הקאות ושלשולים.


הרמדי GELSEMIUM כשאנו מרגישים חשש וחוסר שקט מתמשך. חרדה מהציפייה לאזעקות המלווה בחולשה גדולה מנטלית, פיזית ונפשית. יכול להיות רעד, שלשול, שתן תכוף וקושי בתפקוד.


הרמדי ARGENTUM NITRICUM תתאים כשאנו חווים חרדה לפני אירוע משמעותי כמו מבחן, ראיון או הופעה מול קהל. יכולים להיות סחרחורות ושלשולים.


כאשר המצב האקוטי נרגע ומתייצב, הומאופתיה הוליסטית ומטפלת במכלול הסימפטומים של הגוף והנפש. היא מחזקת אותו מבפנים בכדי למנוע חזרת התקפי החרדה בעתיד.


מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.


אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-303178247 צפיות0 תגובות

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page