top of page
חיפוש

הומאופתיה במצבי עזרה ראשונה

במצבים הדורשים התייחסות מידית והמצב אקוטי וסוער, הומאופתיה נותנת מענה טבעי, עדין ויעיל. היא מזרזת את הריפוי הפנימי של הגוף והוא יתרחש מהר יחסית. ההכנות ההומאופתיות מביאות לריפוי כאשר הן מתאימות למאפיינים ולסימפטומים המתוארים בכל מקרה.


עקיצות דבורים - כשאתם רואים דבורים העמלות במרץ על איסוף הצוף מהפרחים, התרחקו לאט מהמקום. נסו להימנע מנפנוף בידיים כשהן מתקרבות, מכיוון שהן עלולות להילחץ ולתקוף. אם לילדה שנעקצה מתארת את התגובה המקומית בכף הרגל של בתה: המקום כואב, אדום, צורב ושורף, נפוח ובצקתי. אזור כף הרגל חם מאד, הילדה חסרת שקט ומרגישה צורך עז לגרד ולשפשף.

הרמדי ההומאופתית APIS MELLIFICA מתאימה במקרים של עקיצה הגורמת לנפיחות אדמומית, כאב צורב ושורף והמקום חם ומעקצץ. ישנה הטבה מקור והנעקץ יכול להיות רדום, אפאתי וחסר רצון לשתות. תוך מספר שעות הנפיחות ירדה, הגרד פחת והילדה חזרה להיות שקטה ורגועה.


עקיצות מדוזה - התגובה לעקיצה משתנה בהתאם לרגישות האישית, סוג המדוזה, זמן החשיפה לצריבה ושטח העור הנחשף. לרוב הצריבה תתבטא באודם ונפיחות עורית והסכנה תלויה בריכוז הארס. אם נעקצתם, צאו מהמים כדי להימנע מצריבה נוספת והימנעו מגירוד. הרחיקו בעדינות את חלקי המדוזה ותאי הארס שנותרו על העור בעזרת מקל יבש ושטפו את האזור עם מים חמימים. במידה והצריבה הפכה לכוויה כימית מפושטת או מלווה בתגובה אלרגית קשה יש לפנות מיד לטיפול רפואי.

נערה נעקצה ממדוזה, למזלה הכוויה הייתה קלה יחסית, העור נותר שלם וללא שלפוחיות והיא תיארה כאב שורף עם עקצוצים. היא קיבלה את הרמדי URTICA-URENS אשר מקלה על הכאב, עוזרת לאיחוי הרקמות הפגועות ומונעת זיהום. בשעות שלאחר הנטילה היא חוותה הטבה משמעותית, הכאב והצריבה נרגעו והאזור החלים.

אפשר להיעזר ברמדי MEDUSA כשהמקום שורף וישנה בצקת, עם או ללא שלפוחיות. היא תפחית את הבצקת והכאב הצורב ותסייע להחלמה. במקרים קשים יותר, בהם ישנה תחושת שריפה ובעירה חזקה המוטבת מקור ומופיעות שלפוחיות, הרמדי CANTHARIS תביא לריפוי.


בחילות בנסיעות - מחלת ים, שכיחה יחסית בקרב ילדים בגיל שנתיים עד 12. בנוסף לבחילות ולהקאות, יכולים להיות גם סחרחורות, חולשה והזעה. הרמדי COCCULUS מתאימה לבחילות או הקאה כתוצאה מנסיעה ברכב, שיט או רכבת. ניתנת כשהבחילות מתחילות, כשהן מלוות לרוב בכאבי ראש, סחרחורות, הקאות וחוסר תיאבון. יכולה להיות החמרה של הבחילות מרעש או ריח מזון או מהתבוננות ברכב נוסע.

טראומות וחבלות – הרמדי ארניקה ARNICA מטפלת במקרים של נפילות, מכות יבשות, שטפי דם פנימיים, מכה חזקה בראש, כאבים בגפיים לאחר נפילה, תחושה שהגוף חבול וכאב חזק בגוף. הנחבל חסר שקט, חושש שיתקרבו אליו ואומר שהוא מרגיש בסדר. היא עוזרת להרגיע את תחושת ההלם המלווה לפגיעה, להפחתת הדימום והכאב, לריפוי הרקמות הפגועות ולמניעת זיהום. ארניקה יעילה במיוחד כאשר היא ניתנת בסמוך לזמן הפגיעה, לא מתאימה לחתכים ופצעים פתוחים.


הרעלת מזון- כתוצאה ממזון מקולקל או שתיה של מים מזוהמים. במקרה של הרעלה חשוב להרבות בנוזלים ולהימנע ממוצרי חלב. כאשר יש חשש להתייבשות יש לפנות לקבלת טיפול רפואי. הרמדי ARSENICUM מסייעת במקרים של הרעלת מזון עם התקפי שלשולים והקאות המלווים בתשישות, חרדה וחוסר מנוחה. הסובל חש צימאון רב אך מקיא את המים שניתן לו לשתות והוא שותה בלגימות קטנות. ההתקפים מחמירים בלילה, מקור ולאחר אכילה ושתיה.

מצבים אקוטיים נוספים בהם אפשר להיעזר בהומאופתיה הינם נקעים, שברים, כוויות, מכות שמש, פציעות, נשיכות, דלקות בשלפוחית השתן, דלקות גרון, אוזניים, שפעת, פאניקה וחרדה ועוד. אפשר להשיג את ההכנות בבתי מרקחת הומאופתים ולהיעזר בהן לאחר התאמה והדרכה מהומאופת מוסמך לגבי אופן ותדירות הנטילה.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.

אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-3031782



33 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page