top of page
חיפוש

הומאופתיה - טיפול טבעי מותאם אישית

במהלך החיים, כוחות הריפוי הפנימיים שלנו נחלשים והחולי הוא דרכו של הגוף להביע את הקושי ולבקש מאיתנו עצירה והקשבה. כל אדם הוא יחיד ומיוחד, לכן טיפול מיטבי יהיה כזה שמותאם בדיוק בשבילו, יעזור לו לחזור לאיזון פנימי ולבריאות שלמה.


הומאופתיה הינה שיטת טיפול הוליסטית, טבעית, עדינה ויעילה הרואה את האדם כשלם. היא מטפלת במכלול גוף ונפש ולא רק בחולי ממנו הוא סובל ומביאה לריפוי מהשורש, מהמקום בו האיזון הופר. שם המחלה מגדיר אותה אך הוא חלק מתמונה כוללת ורחבה של מאפיינים וסימפטומים, אורח חיים, התנהגות, אמונות, מחשבות והרגלים כך שלכל אחד תתאים הכנה הומאופתית אחרת.

אפשר להיעזר בהומאופתיה במגוון מצבים כרוניים, פיזיים ורגשיים ובמקרים אקוטיים. היא מחזקת את כוחות הריפוי הטבעיים ואת מערכת החיסון, מעוררת בנו כוחות ואנרגיות שאזלו, מזרזת ריפוי ומוטיבציה לתהליכי שינוי והחלמה ומחזירה את ההרמוניה והשלווה. השינוי מייצר אדוות הנוגעות בכל בני המשפחה, בכל רובד בחיים.


ממה עשויה רמדי הומאופתית? אפשר להכין אותה כמעט מכל חומר בטבע. צמחים, מינרלים ועולם החי. בתהליך ההכנה החומר הפעיל משתחרר והיא מכילה רק את תכונות החומר ממנו היא עשויה. מכינים את הרמדי בעוצמות שונות בהתאם לכל מצב. כך שהיא בטוחה לשימוש וללא תופעות לוואי בהריון, במהלך לידה, מינקות ועד שיבה טובה.


איך היא נראית? הרמדי מגיעה בנוזל, טיפות או בצורת גרגירים קטנים ומתוקים הנמסים על הלשון והיא ידידותית גם לילדים.


איך היא עובדת? ההשפעה המיטיבה של ההכנה מתרחשת כשהיא מדויקת ומותאמת אישית לתכונות האדם ולתסמיני המחלה ממנה הוא סובל. כאשר יש דמיון רב במכלול המאפיינים והסימפטומים לתכונות החומר ממנו היא הופקה. הרמדי מתחילה את תהליך הריפוי כשהיא פועלת בשילוב עם האדם שקיבל אותה ועוזרת לגוף לרפא את עצמו. היא מעודדת את כוחות הריפוי לפעול בצורה הרמונית, להשיב את הגוף והנפש לאיזון פנימי ולהביא לריפוי מלא באופן טבעי.


איך לוקחים אותה? אופן ומינון לקיחתה מותאם אישית ומשתנה בהתאם לתהליך הריפוי. פגישת המעקב מתקיימת לאחר כחודש עד חודש וחצי כדי לבחון את התקדמות התהליך, לדייק ולשנות את אופן הטיפול בהתאם. בין הפגישות רצוי לעדכן בכל שינוי או חריגה מהמצב הבריאותי ותמיד אפשר לעזור ולטפל.


כמה זמן נמשך טיפול הומאופתי? אורך הטיפול אינו קבוע ותלוי בתלונה העיקרית איתה המטופל הגיע, כמה זמן הוא סובל ממנה, האם ישנן תלונות נוספות שמהם הוא סובל ואלו תרופות הוא נוטל. הטיפול יכול להיות נקודתי וקצר מועד, במצבים אקוטיים הריפוי יכול לקחת שעות בודדות עד ימים ספורים. במרבית המקרים, מדובר בתהליך עמוק של ריפוי ושינוי מבפנים אשר במהלכו המטופלים חווים שיפור בסימפטומים ועליה משמעותית באיכות החיים.

הגוף הוא ראי הנפש, ריפוי מלא יתקיים כאשר נתייחס לגוף ולנפש כמכלול שלם וייחודי ונטפל בו בדרכי שלום, הקשבה וחמלה. כאשר הטיפול מיטיב ומדויק כל אדם יכול למצוא בעצמו את הכוחות להיות בריא ומאוזן.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.

אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-303178248 צפיות0 תגובות

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page