top of page
חיפוש

טיפול הומאופתי בדיכאון חורף

רבים מאיתנו מרגישים דכדוך בחורף וזה טבעי. חשוך וקודר ואנחנו רוצים לחזור לישון ולנמנם וקשה יותר לצאת מהמיטה החמה לקור של הבוקר. יש נטייה להסתגר בבית כשקר וכשמחשיך מוקדם מרגישים שהיום נגמר. הורמון המלטונין עולה לקראת הלילה ועוזר לנו להירדם מהר יותר ולישון ברצף כך שבשעות שהחושך מגיע נרגיש יותר ישנוניים.


גם ילדים ומתבגרים יכולים להרגיש מדוכדכים בחורף אבל הם לרוב פחות מראים עצבות אלא יותר עצבנות וחוסר סבלנות, נצמדים להורה, חסרי עניין במשחק עם חברים או צעצועים שהם אוהבים ומכונסים פנימה. הם יכולים להיות מנומנמים במהלך היום ולאבד ריכוז בלימודים.


דיכאון חורף SAD, נפוץ יותר אצל הנוטים לדיכאון ובקרב נשים צעירות. הוא מחזורי ועובר לקראת ההתחממות באביב. הוא מאופיין בהפרעות שינה בלילה, תחושת עייפות וחוסר אנרגיה, מתח וחרדה, נטייה לבכי, קשיי ריכוז, ירידה במוטיבציה ותשוקה למתוקים ופחמימות. הסימפטומים של דכדוך קלים הרבה יותר מאלו של דיכאון חורף ולרוב הם יחלפו מעצמם בחילופי העונות.


אפשר לנסות להפחית את הדכדוך גם כשקר וחשוך בחוץ, חשיפה לאור השמש או תאורה חזקה יכולים לעזור. פעילות גופנית או עבודה בסמוך לחלון גדול ומואר ישפרו את מצב הרוח ויעלו את רמות הסרוטונין. ההתכנסות יכולה להיות גם מנחמת ומרגיעה, אפשר להכין מרקים ותבשילים חמים, לעשות יוגה ומדיטציה ולאפשר חיבור והקשבה לגוף ולנפש. להאזין למוזיקה נעימה ורגועה, לצאת לטבע כשהשמש יוצאת מדי פעם, לנשום אוויר צח ולזכור שזה עובר. כשהאביב יגיע תחושת הדכדוך תתחלף בחוויה של התחדשות ורעננות.


כשנפגשנו הוא תיאר אדם מאד רגיש ומופנם. מאז שהימים התקצרו מצב רוחו עצוב וקודר. מעדיף להסתגר ולא לשתף במה שעובר עליו, אין לו טיפת סבלנות לחפירות וניחומים, אולי קצת מאשתו. קפדן מאד, שם לב לכל הפרטים הקטנים. קשור מאד לכלב שלו ואוהב להאזין למוזיקה סנטימנטלית ועצובה. צמא למים קרים וממליח את האוכל בכמויות עוד לפני שהוא טעם.

הדיכאון ומכלול המאפיינים הייחודיים שלו מעידים על חוסר איזון פנימי.

הומאופתיה מטפלת בו מהשורש, מהמקום בו האיזון הופר. היא מעוררת בעדינות את כוחות הריפוי של הגוף לפעול לרפא את עצמו מבפנים ובאופן הוליסטי. כל אדם יקבל רמדי הומאופתית שונה אשר תתאים למכלול הגוף והנפש שלו.


הרמדי ההומאופתית NATRUM MORIATICUM עזרה לו מאד. ההכנה מתאימה לאנשים בעלי רגישות יתר, פגיעות ועדינות המגיבים מיד ובצורה משמעותית לכל מה שהחיים מזמנים להם. מקימים סביבם חומת הגנה ונראים כלפי חוץ סגורים ומופנמים. נוטים להיות לבד כשהם עצובים ומדוכדכים, שלא ירחמו עליהם ויסדקו את החומה. בפגישת המעקב הוא נראה חיוני, שיתף שענני העצבות התפזרו והוא חזר להיות בעשייה מבורכת.


במצבים בהם הדיכאון נמשך גם בשעות היום ואנו לא מצליחים לחזור לתפקוד מלא ומספק, אפשר לקבל עזרה מהטבע. רמדי הומאופתית מותאמת לנו אישית תחזיר את שמחת החיים, החיוניות, האופטימיות, היצירתיות והעשייה ותביא את האביב לחיינו.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.

אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-3031782

30 צפיות0 תגובות

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page