top of page
Image by Jeff Golenski

טיפול הומיאופתי בסחרחורות

יותר ויותר אנשים/נשים מגיעים לטיפול בגלל סחרחורות.

בד בבד אני נתקלת באנשים סביבי שמתארים את הקשיים שלהם לאחרונה בגלל סחרחורות. 

התחושה היא שזו ממש מגיפה, ואנשים סובלים תקופות ארוכות ומעט משיגים עזרה או ריפוי. 

אז אני רוצה לתאר לכם את הטיפול ההומאופתי לסחרחורות. כי בהחלט אפשר להעזר בהומיאופתיה בצורה משמעותית ולהפחית או להעלים לחלוטין את הסחרחורת. 

ההומיאופת נעזר בתוכנה. התוכנה מחולקת לפי סקציות. 

אחת הסקציות הראשונות היא סקציית הסחרחורת (Vertigo)

בסקציה זו יש את כל האפשרויות לתיאור הסחרחורת עצמה. ואת הדברים שמחמירים אותה או מקילים עליה. 

למשל, לאדם אחד שכיבה היא הקלה. לאדם אחר שכיבה מחמירה. 

לאדם אחד עצימת עיניים מקילה על הסחרחורת, ולאחר היא מחמירה. 

תמיד חשוב גם לברר אם הסחרחורת החלה בגלל סיבה מובהקת. 

הגיע אלי מטופלת שהסחרחורות החלו לאחר לידה, מטופלת אחרת הגיעה עם סחרחורות קשות שנמשכו מעל לשנה, וכלום לא הועיל. התברר שהסחרחורות החלו לאחר פציעת ראש. הנקודה הזו כיוונה לבחירת הרמדי ( תרופה הומיאופתית ) שריפאה אותה לחלוטין מהסחרחורת. 

אז איך עובד הטיפול? 

האמת היא, שטיפול בסחרחורת דומה במהותו לטיפול בכל פתולוגיה אחרת. כי בטיפול ההסתכלות היא רחבה ועמוקה. 

כשמגיע האדם עם הסחרחורת, ההומיאופת/ית יברר את כל הסימפטומים, הדברים שמחמירים את הסחרחורת או מקילים עליה. איך משפיעה עליו הסחרחורת בכל היבט שהוא: נפשי, פיסי, אורחות חיים. ומשם ההומיאופת ימשיך לברר ולנסות לעמוד על הנקודות הכי עמוקות בנפשו ובאופן שבו הוא תופס את המציאות שמולו, וכל זאת בכדי להתאים לו את הרמדי ( תרופה הומיאופתית ) שהכי מתאימה לו מכל הבחינות. גם ברמה הפיסית של הסחרחורות, וגם ברמה הרגשית נפשית, לחוויה הפנימית שלו. 

אצרף מקרה קצרצר לדוגמה ולהמחשה.

אישה בת 40, סובלת כבר חצי שנה מסחרחורות. 

מאפייני הסחרחורת: בעיקר בתנועות של הראש, פעמים רבות היא מרגישה בחילה ביחד עם הסחרחורת. ודבר נוסף ומיוחד שהיא מרגישה בהליכה שהיא עלולה ליפול הצידה. קשה לה להתהלך כי ההרגשה הזו מאד חזקה, והיא מרגישה שעליה להיעזר במישהו כדי שלא תיפול הצידה. למרות שמעולם לא באמת נפלה. אבל זו התחושה בהליכה. מה שממש מקל עליה זה לשכב במיטה בעיניים סגורות. אז הסחרחורת נעלמת. 

ברמה רגשית, מאפיינים נוספים: 

( המפגש נמשך שעתיים, מקצרת לעיקרי הדברים ) 

אישה אכפתית ודואגת. מאד רגישה לסבלו של האחר. חשה את הסבל ואמפתית לאנשים. חרדה לבריאות של הסובבים אותה, בעיקר של משפחתה. קצת מנדנדת להם בגלל החרדה שלה. יכולה לא לישון כל הלילה אם אחד מילדיה לא מרגיש טוב. מצד שני- השינה מאד חשובה לה. אם היא מפסידה שעות שינה היא נעשית עצבנית ורגישה, ובעיקר החושים שלה מתחדדים כך שקשה לה לשמוע רעש, וגם חוש הריח נהיה רגיש יותר ולא יכולה לסבול ריחות. 

אביה היה חולה במשך שנתיים. היא הבת העיקרית שטיפלה בו למרות שיש לה עוד 2 אחים. לפני חצי שנה אביה נפטר, והיא הושפעה מאד גם מהטיפול הממושך וגם מפטירתו. התחושה היא שעדיין היא מרגישה מותשת עייפה ועצובה מהשנתיים האחרונות. 

ברמה הכללית, מתברר שקפה עושה לה מאד רע. דפיקות לב מהירות והרגשה רעה בכל הגוף. 

ומכל המזונות הקיימים היא אוכלת הכול חוץ מירקות. היא יודעת כמה שירקות זה בריא. והיא רוצה לאכול. אבל לא מסוגלת. יש לה תחושת דחייה מירקות. 

את כל הסימפטומים הללו אספתי ביחד בתוכנה ההומיאופתית שברשותי (הרפרטוריזציה מצורפת למטה) והרמדי שיצאה הייתה: coccolus indicus. כלומר, רמדי מצמח ששמו בעברית: סהרון הודי. הרמדי התאימה לה לפי מכלול הסימפטומים הפיסי, הרגשי והכללי. 

ואכן, אחרי מנה אחת של הרמדי היה שיפור של 70%. לאחר חודש נוסף קיבלה מנה שניה שהעמיקה את הריפוי ולאחר חודשיים לא היו סחרחורות בכלל. 

הומיאופתיה, יכולה להיות רפואת קסם כשהרמדי נבחרת בתשומת לב ובמיומנות, ובצורה מדויקת מותאמת לסימפטומים של החולה. 

לבריאות! וללא סחרחורות!

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page