top of page
חיפוש

הומאופתיה ורגישות גבוהה

אנשים וילדים רגישים מאד, מרגישים שהגבולות שלהם חדירים. הכל נוגע חזק, נכנס פנימה ומציף. מילים, רגשות ואנרגיות של אחרים בקרבתם והם רגשניים ודומעים בקלות. הם זקוקים להרמוניה ואסתטיקה סביבם, לעסוק ביצירה ופעילות מרגיעה ולהטעין את עצמם באנרגיות מחודשות. החושים שלהם מחודדים כל כך שרעש צורם וגבוה, אור בוהק וריח חזק יכולים לגרום להם סבל. הם יעדיפו להימנע משהיה במקומות הומי אדם, צפיפות והמולה.


בעלי רגישות גבוהה, ירצו להיות בשקט שלהם. בטבע, סביב מים, צמחיה ובעלי חיים ויבחרו לאכול טבעי ובריא. הם ירגישו צורך להביע תחושות ורגשות בתכיפות ולהיות בסביבה תומכת ומקבלת. יעדיפו להתרחק מאנשים שישאבו מהם כוחות ואנרגיות, יהיו זקוקים ליותר זמן ומרחב עם עצמם ושינה מספקת כדי לעבד את המידע שנאסף במהלך היום. הם יבחרו עם מי להיות ויעדיפו לא לבזבז את האנרגיות שלהם על מה שלא נכון, מדויק ומיטיב עבורם.


אם אתם אמפתיים ורגישים מאד, זה אומר שקיבלתם מתנה משמעותית בחיים האלו, גם אם אתם מרגישים שונים ולא כמו כולם. זו מתנה של עושר פנימי, תשומת לב לפרטים הקטנים, יצירתיות ואינטואיציה גבוהה, עדינות, חמלה ואהבה גדולה לחיות ולטבע. יש לכם תפקיד בעולם הזה, לתמוך, לעזור ולהושיט יד למי שזקוק לה. חבקו את הרגישות שלכם גם אם החברה מכוונת להתגבר ולהחביא אותה. בזכות אנשים רגישים העולם הוא מקום טוב, אמפתי וחומל יותר.


HSP - High sensitive person

היא תכונה מולדת, המתבטאת במערכת חישה מוגברת ובקשיי ויסות רגשי. אנשים רגישים מאד, כעשרים אחוז מהאוכלוסייה, מרגישים לעיתים תכופות מוצפים מגירויים פנימיים וחיצוניים.


הומאופתיה מטפלת במכלול הגוף והנפש באופן הוליסטי, טבעי ועדין באמצעות רמדי מותאמת אישית. היא מעוררת ומחזקת את כוחות הריפוי הפנימיים לפעול בצורה הרמונית ומאוזנת ועוזרת להשיב את שלוות הנפש, החיוניות והבריאות.


היא הגיעה אליי ושיתפה "רק לאחרונה הבנתי שאני אישה רגישה מאד. גדלתי בתחושה שאני שונה, שמשהו בי לא בסדר. תמיד ניסיתי להבין דברים, לשאול שאלות עמוקות. אמא הייתה חסרת סבלנות ואמרה לי תמיד את רגישה מדי, תפסיקי לקחת ללב, למה את לא כמו כולם".

"בכיתה היה לי קשה ללמוד ולהתרכז, הרעש והגירויים האינסופיים. הייתי מאד ביישנית ואפילו בכיינית. בוכה המון ובקלות מכל שטות. היו תקופות שסבלתי מחרדה חברתית ונמנעתי ללכת למסיבות של הכיתה. בכלל, תמיד העדפתי שחברה תבוא אליי ונשחק אצלי בחדר שקט. אני זוכרת לילות שהיו באים אורחים והיה רעש מהסלון ולא הצלחתי לישון".

"רוב הזמן בעוררות יתר, אין רגע של שקט פנימי. מרגישה מאד מוצפת, שהכל מאד נוגע, מאד קיצוני, התקפי החרדה ואפילו כשאני שמחה. חווה את העולם בעוצמות נורא גדולות. כאילו שאין גבולות, הכל נכנס ומציף אותי פנימה. מאד אמפתית, תמיד בחמלה לקושי ומצוקות של אחרים. רואה ומרגישה הכל, קולטת את כל הניואנסים הכי דקים. הפרטים הכי קטנים. הבעות הפנים, שפת גוף ואת האנרגיה של האנשים סביבי".

"מתרחקת ממקומות צפופים, מרגישה את החרדה מציפה ורק רוצה לברוח משם. קשה לי להיות זמן רב בחברת אנשים. זה מאד מעייף ואני זקוקה לזמן ומרחב עם עצמי להיות לבד ובשקט. מעדיפה שיחות עומק וחיבור רגשי עם אנשים, לצייר, לעשות מדיטציה, הים והטבע מאד מרגיעים אותי".

"כבר כילדה הייתי מאד בררנית באוכל, בגדים היו מציקים ומגרדים. אני גם פרפקציוניסטית נורא, חשוב לי להצליח ולא לעשות טעויות. זה עושה לי את החיים קשים כי אני מאד ביקורתית כלפי עצמי. לא יכולה לסבול רוע בעולם, אי צדק. אני נמנעת מחדשות, לא רואה סרטים אלימים, זה מציף, מכאיב וחודר עמוק. זה סיפור חיי ואני כאן כדי לעבור שינוי, להתחזק מבפנים ולהיות במקום של איזון רגשי".


אפשר לעזור לך, להתמודד עם הקושי והמצוקה שאת חווה. לעורר את כוחות הריפוי הטבעיים שאיתם נולדת לפעול ולהביא אותך למקום של שקט, שלווה וקבלה עצמית. אפשר לעזור לשנות את סיפור חייך, לחיות חיים טובים יותר, בריאים ומאוזנים.


ישנן הכנות הומאופתיות היכולות לעזור לאנשים רגישים מאד כאשר המאפיינים הייחודיים שלהם מתאימים. הן מתאימות מינקות ועד שיבה טובה וגם לנשים בהריון.


הרמדי PHOSPHORUS- יכולה להתאים כאשר ישנה רגישות ואמפתיה גבוהה. חשיפה תמידית להשפעות חיצוניות, הכל חודר ונכנס פנימה והתחושה היא שכל הערוצים פתוחים באופן קבוע, אין יכולת סינון וגבולות. אדם רגיש מגיב לכל שינוי רגשי וסביבתי, הכל נוגע בו. יש בו אמפתיה ואכפתיות גבוהה לסבל, לכאב ולרגשות של אחרים גם אם הם זרים. הוא חברותי מאד, חם, נעים וזקוק לחברה, אך יש גם קושי לשים גבולות בינו לבין האחר כדי לשמור על עצמו. ישנם פחדים ודאגות וכל האנרגיות שלו מופנות לניסיון להרגיע את החרדה, חברה מיטיבה ומרגיעה את פחדיו.


הרמדי CARCINOSINUM– יכולה לסייע כאשר ישנה רגישות, פגיעות ואמפתיה גבוהה. הרגישות ברובד מנטלי, פיזי ורגשי. אהבה גדולה לטבע ולים, למוסיקה ואמנות אשר משפיעים על האדם הרגיש לעומק. יש פחד ורתיעה מגסות של אחרים, נטייה לריצוי, קושי לשים גבולות והימנעות מעימותים. חש אמפתיה ודאגה לאחר, יכול לחוש את כאבו ולהקריב את עצמו למענו. פגיע וחש עצב בקלות, יעדיף להיות לבד כדי לא להכביד על אחרים. יש בו הקפדה יתרה על פרטים, דרישות גבוהות מעצמו וצורך לעשות הכל בשלמות. פחדים וחרדות מכישלון, לבריאותו ושל בני משפחתו.


בסיום הפגישה היא קיבלה ממני רמדי הומאופתית מותאמת אישית שעזרה לה להתחזק, לווסת את עוצמת הרגשות, להתמודד עם האתגרים של חייה ולחזור לאיזון של הגוף והנפש. בתהליך הריפוי היא הצליחה לעבור שינוי משמעותי, לצאת מתקיעות ולנוע בגמישות, לבטא את רגשותיה ביתר קלות ולהביא את המתנות הייחודיות שלה לעולם.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.

אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-3031782


90 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page