top of page
חיפוש

טיפול הומאופתי בגיל המעבר


הפסקת הווסת מתרחשת סביב גיל 50 ומאופיינת בירידה של רמות האסטרוגן בגוף. זוהי תקופה בה נשים עוברות שינוי משמעותי בחייהן ומבקשות להשקיע את זמנן במה שחשוב להן. עם זאת הן עשויות לסבול מאי סדירות של המחזור, שינויי מצב רוח, גלי חום היכולים לגרום להפרעות בשינה, איבוד עצם, נשירת שיער ויובש בנרתיק.


הומאופתיה הינה טיפול טבעי מותאם אישית הנותן פתרון עדין, עמוק וטבעי לבעיות הורמונליות אצל נשים. היא הוליסטית, מתייחסת למכלול הסימפטומים של הגוף והנפש ומחזקת אותם מבפנים. הטיפול יסייע לעבור בקלות את השינויים הרגשיים והפיזיים, יעורר את כוחות הריפוי הפנימיים של הגוף ויעזור לו לחזור לאיזון ולהסתגל למצב החדש של הפסקת הווסת.

כאשר נשים שואלות מה הן אמורות להרגיש בתהליך הטיפול אני עונה שזה מאד אישי, כשהוא מתרחש אנו פשוט מרגישות. כל אחת חווה את התהליך מהמקום, הזמן והקצב שלה. כל מסע מופלא של ריפוי ושינוי הוא חד פעמי וייחודי רק לה. אני פוגשת נשים המתמלאות באנרגיות וחיוניות שלא חוו זמן רב. תפיסת המציאות שלהן הופכת אחרת, שונה ומיטיבה. הן יוצאות מתקיעות ומתחילות לנוע בגמישות והרמוניה עם עצמן וסביבתן ויוצרות שינוי משמעותי בחייהן. מערכת החיסון שלהן מתחזקת מול וירוסים ונגיפים, מצבי חולי גופניים ורגשיים מהם סבלו נרפאים והן חוזרות לחיות חיים טובים יותר, בריאים ומאוזנים.


פגשתי אותה בקליניקה, שערה מאפיר והיא מדגישה שהיא לא לוקחת הורמונים. מעדיפה לטפל בתופעות גיל המעבר באופן טבעי. היא מתארת שינה לא מרעננת, גלי חום מציפים, מצבי רוח משתנים וקוצר רוח, השמנה ומעי רגיז וקושי לשמור על תזונה ופעילות גופנית סדירה. בסוף היום כשהיא חוזרת מהעבודה היא פשוט רובצת על הכורסא ואין לה כוח לזוז. "אין לי שקט ואין לי שלווה", היא מתארת. "לא מסוגלת להסתכל על עצמי במראה ולראות את כל הקמטים, הקפלים והשומן שיש לי בבטן. מרגישה מזדקנת ומפוספסת בחיים, הילדים כבר גדולים, אין למי לדאוג ולהאכיל ואני לא יודעת מה לעשות עם עצמי. אין לי מושג מה הייעוד שלי, מה אני הולכת לעשות בחיים שלי, אני בצומת דרכים. החלטתי לקחת פסק זמן, לבוא אלייך ולטפל בעצמי. לאחרונה הבנתי שגם אני חשובה ורוצה להרגיש מאושרת".

אפשר לעזור לך, לעבור את תקופת המנופאוזה שאת חווה ביתר קלות. להרגיע את הכאב והמצוקה שנדחסו פנימה, לשחרר את מה שחוסם אותם ולתת להם ביטוי. לעורר את כוחות הריפוי הטבעיים שאיתם נולדת לפעול ולהביא אותך למקום של שקט, שלווה וקבלה עצמית. לטפל בחוסר האיזון, במכלול הסימפטומים שאת מתארת עד שבהדרגה הם יחלפו.

בתהליך הריפוי היא תיארה חזרה לשקט ולרוגע של הבית הפנימי. יודעת שזה הזמן לתת גם לעצמה, כי היא ראויה בדיוק כפי שהיא. היא מרגישה במיטבה, אנרגטית, חיונית ובאהבה עצמית. מצליחה למצוא בתוכה את הטוב שמביא איתו הרגע הזה, את הבשלות, הבגרות וההבנה העמוקה של החיים.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. מתן תרופה הומאופתית צריך להיות מותאם עפ"י מכלול הסימפטומים והחוויה הפנימית של המטופל. אי לכך, התאמת רמדי יכולה להיעשות רק ע"י הומאופת.ית שהוסמכו לכך.

אופירה בלאו – הומאופתית קלאסית RCHom בוגרת מכללת פעימה

054-303178215 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

מרכזי לימוד בת"א ובצפון 

לימודים   בשעות אחה"צ 

לימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע

bottom of page